Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Prywatne Niepubliczne Przedszkole
w Maniowach
ul.Krasińskiego 18
34-436 Maniowy
tel.18 275 06 27

<<< powrót do listy galerii

Dnia 25.11.2015 w przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Dzieci zorganizowały wystawę pt. "Miś z duszą", na którą składały się przyniesione z domu stare misie, które nieraz nie miały oka, ucha lub nosa, ale były ważne dla domowników. Wystawę mogły podziwiać wszystkie przedszkolaki i ich rodzice, gdyż mieściła się w korytarzu, w często uczęszczanym miejscu.

Wszystkie grupy wiekowe, czyli Ślimaczki, Pszczółki, Motylki i Biedronki wzięły udział z zajęciach dotyczących święta misia. Dzieciaki słuchały opowiadań, śpiewały piosenki i wykonały prace plastyczne w kilku różnych technikach dotyczące tematyki misia pluszowego.

Oprócz wystawy i zajęćć tego dnia odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. "Mój wymarzony miś". Jurorzy w składzie: pan Wójt Tadeusz Wach, pani Dyrektor Lucyna Wolska-Jandura, pani Dyrektor Biblioteki Joanna Bator, nasza pani Józia oraz panie Kinga Huza, Kinga Lizoń oraz Agnieszka Zoń dokonali narady i przyznali nagrody uczestnikom konkursu. Oto wyniki konkursu:

W grupie Biedronek

I - Emilka Bednarz (obrazek misia mozolnie wyklejony kropkami z dziurkacza);
II - Emilka, Łukasz i Dawid Karkoszka (obrazek misia dokładnie wyklejony kawałkami włóczki);
III - Jakub i Maciej Ziemianek (uroczy patchworkowy miś pluszowy).

W grupie Motylków

I - Zuzanna Jucha (wielki kosz na śmieci w kształcie misia z kokardą);
II - Przemysław Kobylarczyk (pracochłonny obrazek wyklejony kolorowymi cekinami i kulkami z bibuły);
III - Roksana Twaróg (misiowe rodzeństwo ze skarpet).

W grupie Pszczółek

I - Mateusz Janos (pluszowy miś utworzony ze śpioszków);
II - Aleksandra Kubicz (miś działający na zmysły, wyklejony kawałkami szyszek i wiórkami kokosowymi);
III - Kaja Janczy (mikołajkowy miś z mniejszym misiem w kieszonce).

W grupie Ślimaczków

I - Ksawery Duda (mały miś z dużą głową i nosem);
II - Lena Jandura (wesoły kolorowy miś z długimi uszami);
III  - Karolina Bednarczyk (obrazek misia wyklejony pluszem).

Na koniec dnia dzieci dostały dyplomy i nagrody za zajęcie miejsc i za uczestnictwo w konkursie.