Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Prywatne Niepubliczne Przedszkole
w Maniowach
ul.Krasińskiego 18
34-436 Maniowy
tel.18 275 06 27

Kto to jest logopeda?

Nasza pani logopeda Agnieszka Sieniawska wyjaśnia kim jest logopeda.

Logopeda, zwany inaczej terapeutą mowy i języka, to profesjonalista odpowiedzialny za ocenę, terapię zaburzeń mowy i języka oraz profilaktykę dzieci i dorosłych.
Logopeda, to specjalista, który posiada szeroką wiedzę medyczną, łączącą w sobie elementy neurologii, ortodoncji, foniatrii, i audiologii, wiedzę zakresu psychologii, pedagogiki a także wiedzę o języku. To terapeuta mowy, który zajmuje się niemowlętami,  dziećmi od 1 roku życia i dorosłymi.
Logopeda to profesjonalista, który zajmuje się terapią:
-        zaburzeń artykulacji,
-        zaburzeń mowy,
-        zaburzeń głosu,
-        zaburzeń języka pisanego (dysleksja, dysgrafia, dysortografia),
-        zaburzeń logicznego myślenia,
-        karmienia i połykania,
-        afazji i innych zaburzeń języka powstałych na podłożu zaburzeń neurologicznych, a także:
-        nauczaniem języka dzieci niesłyszących,
-        terapią osób z uszkodzonym słuchem,
-        podtrzymaniem zdolności komunikacji u osób z postępującymi zaburzeniami neurologicznymi związanymi z wiekiem,
-        profilaktyką zaburzeń mowy i wczesnymi badaniami przesiewowymi u dzieci.